Údržba zahrad

Údržbu zahrady bychom mohli rozdělit na péči o trávník, péči o stromy a keře a další potřebné zahradnické práce jako např. odstraňování (frézování) pařezů.

travní koberec

Péče o trávník

rekonstrukce trávníku, výživa a hnojení trávníku, vyhrabávání, pískování, odplevelení trávníku pomocí selektivních herbicidů nebo vertikutace trávníku, aerifikace trávníku (provzdušnění),pravidelné sečení trávníku, pokládka travních koberců

rekonstrukce trávníku původní stav po realizaci po 1. seči hotový trávník Pokládka travního koberce Příprava na výsev

rizikové kácení

Péče o stromy a dřeviny

U dospělých stromů – listnatých i jehličnanů provádíme řez zdravotní, výchovný, bezpečnostní, udržovací řez, řezy redukční – prosvětlovací, stabilizační aj. Řez s použitím manipulační techniky, stromolezecká technika. Hrozí-li nebezpečí pádu stromu v blízké době, tzn. v případě akutního nebezpečí, provádíme řez sesazovací neboli dekapilaci. Rizikové kácení.

rizikové kácení kácení stromolezeckou technikou postupné kácení - špalkováním

habrový plot

Péče o živé ploty

Aby živý plot splňoval účel, tj. tvořil okrasný doplněk zahrady, je nutné jej pravidelně zastřihovat.

střih živého plotu střih živého plotu koule z buxusu lem ze skalníku
frézování pařezů

Další zahradnické práce
např. odstraňování pařezů

Dále jsme tu pro vás v případě, že potřebujete: zazimovat zahradu, střih živého plotu nebo jeho úprava, mulčovat záhon, likvidaci nežádoucího zahradního odpadu.

Péče o dřeviny - ovocné stromy vyžadují pravidelný - řez po výsadbě, výchovný řez, tvarovací řez, udržovací řez, zmlazovací řez. U dospělých stromů – listnatých i jehličnanů provádíme řez zdravotní, výchovný, bezpečnostní, udržovací řez, řezy redukční – prosvětlovací, stabilizační aj. Řez s použitím manipulační techniky, stromolezecká technika. Hrozí-li nebezpečí pádu stromu v blízké době, tzn. v případě akutního nebezpečí, provádíme řez sesazovací neboli dekapilaci. Po tomto řezu je však nutné odstranění celého zbylého stromu. Dále jsme tu pro vás v případě, že potřebujete: zazimovat zahradu, střih živého plotu nebo jeho úprava, mulčovat záhon, likvidaci nežádoucího zahradního odpadu. Péče o trávník - rekonstrukce trávníku, výživa a hnojení trávníku, vyhrabávání, pískování, odplevelení trávníku pomocí selektivních herbicidů nebo vertikutace trávníku, aerifikace trávníku (provzdušnění),pravidelné sečení trávníku. Výsledky péče o váš trávník závisí na intenzitě tj. četnosti a kvalitě pracovních operací. Potřebujete odstranit pařez? Frézování pařezů pomocí pařezové frézy tento problém vyřeší.